headerphoto 
Akce JODN

21. ročník protestní akce „Na kole a pěšky proti HÚJO“ Pačejov – Maňovice v sobotu 20.07.2024 od 15 hodin
Plakát

Mapa tras20. ročník protestní akce „Na kole a pěšky proti HÚJO“ Pačejov – Maňovice v sobotu 12.08.2023 od 15 hodin
Plakát

Mapa tras19. ročník protestní akce „Na kole a pěšky proti HÚJO“ Pačejov – Maňovice v sobotu 09.07.2022 od 14 hodin
Plakát

Mapa trasPojďte 10.7.2021 protestovat a sdělte tak svůj postoj proti vládnímu rozhodnutí budovat hlubinné úložiště jaderného odpadu na Klatovsku!
Plakát

Mapa tras

Koncert


Pojďte 11.7. 2020 protestovat a sdělte tak svůj postoj proti vládnímu rozhodnutí budovat hlubinné úložiště jaderného odpadu na Klatovsku!
Plakát

Mapa tras

Informace k HÚJO

Odkaz na webu


Pozvánka na Shromáždění členů v pátek 27.12.2019 od 16:00 hodin
Pozvánka


Zpráva o protestní akci 20.7.2019 pěší pochod a cykloakce Pačejov - Maňovice
Článek
Zpráva
Foto

16. ročník protestní akce „Na kole a pěšky proti HÚJO“ Pačejov – Maňovice v sobotu 20.07.2019 od 15 hodin
Plakát
Mapa trasy

Pozvánka na Shromáždění členů - čtvrtek 27.12.2018 od 15.30 hodin
Pozvánka

15. ročník protestní akce „Na kole a pěšky proti HÚJO“ Pačejov – Maňovice v sobotu 14.07.2018 od 15 hodin
Fotogalerie
Fotogalerie obce Pačejov

Fotogalerie na Facebook

Plakát
Mapa trasy

Pozvánka na den proti úložišti 21. dubna 2018
Plakát
Mapa štafety

Spolek JODN a obec Pačejov Vás zve na přednášku o letcích RAF v Pačejově
Pozvánka na přednášku
Životopis Zdeňka Hanuše
Životopis brigádního generála Miroslava Štandery

Pozvánka na den proti úložišti 21. dubna 2018
Plakát

Spolek "Jaderný odpad - děkujeme, nechceme!" se 28.6.2016 stal ustavujícím členem "Platformy proti hlubinnému úložišti"
Platforma proti hlubinnému úložišti
Facebook - Platforma proti hlubinnému úložišti

Případné dotazy týkající se "Platformy proti hlubinnému úložišti" Vám zodpoví Petr Klásek, telefon: 606 745 795 nebo e-mail: obec.chanovice@email.cz

Spolek JODN pořádá letos již 13. ročník protestní akce proti záměru státu, budovat hlubinné úložiště v lokalitě "Březový potok". Cykloakce a pěší pochod startuje v sobotu 23. července 2016 v 13.30 hodin od kulturního domu v Pačejově nádraží s cílem na "Dračí louce" v Maňovicích.

V sobotu 9.4.2016 od 10 hodin se bude konat schůze výkonného výboru spolku "JODN"
Pozvánka na schůzi VV "JODN"
"Pozvánka na protestní akci v rámci celorepublikového dne proti hlubinnému úložišti jaderného odpadu - cykloakce a štafetový běh - start v sobotu 23.4.2016 od 12.15 hodin v Pačejově nádraží"
Cykloakce a štafetový běh
Mapa cyklotrasy a štafetového běhu
Plakát cykloakce a štafetového běhu
Spolek JODN promítá 28.11.2015 od 19 hodin v kině v Horažďovicích film švýcarského režiséra Edgarda Hagena „Cesta na nejbezpečnější místo Země“
Pozvánka na promítání filmu
Beseda k momentální situaci o HÚJO 24. 10. 2015 od 18 hodin ve Velešicích
Spolek „Jaderný odpad – děkujeme, nechceme!“ pořádá v sobotu 24.října 2015 od 18 hodin v hospodě ve Velešicích pro své členky a členy i širokou veřejnost krátkou informační schůzku o momentální situaci kolem hlubinného úložiště v lokalitě „Březový potok“.
Pokud Vás tato problematika zajímá, jste na tuto besedu srdečně zváni.
Na kole a pěšky proti úložišti jaderného odpadu – 18. 7. 2015
18.7.2015 se uskutečnila v Pačejově a Maňovicích protestní akce „Na kole a pěšky proti hlubinnému úložišti jaderného odpadu“, které se zúčastnilo cca 200 lidí. Fotografie z akce naleznete zde: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.912339605470967.1073741861.131286000243002&type=1
Všechny Vás zveme na Den proti hlubinnému úložišti jaderného odpadu – 18.4.2015
18.4.2015 odpoledne se poběží štafeta po trase Pačejov - Chanovice (cca 8 km) se startem na hřišti TJ Sokol u reklamní tabule "Sportovci říkají NE jadernému odpadu" a s cílem v Chanovicích, v místě, kde bude probíhat dohodnutý koncert pěveckých sborů. Poběží členové TJ Sokol, Tenisového klubu, JODN, SDH, skauti, Automotoklubu a žáci pačejovské ZŠ. Jako štafetový kolík bude sloužit "Petiční listina" v tubusu s vyjádřením odporu zájmových spolků z Pačejova k HÚJO a ta bude v cíli předána zřejmě starostovi Obce Chanovice. Další podrobnosti se dohodnou na organizačním štábu, který se bude scházet na přípravu celé akce. Pozvánka ke stažení
Turnaj ve stolním tenisu a šachách
v sobotu 28. května 2011 se od 11:00 koná v kulturním domě Pačejov akce o.s. "Jaderný odpad – děkujeme, nechceme", kde účastníci turnaje mohou svojí účastí podpořit nesouhlas budování hlubinného úložiště v blízkém okolí Pačejova.
Amatérský turnaj ve stolním tenisu bude organizován v kategoriích:
- děti do 15 let
- mládež od 15 do 21 let
- ženy od 21 let
- muži od 21 let
Turnaj v šachách je určen všem zájemcům bez rozdílů kategorií. Pro vítěze jednotlivých kategorií jsou připraveny zajímavé ceny, včetně ceny pro nejmladšího a nejstaršího účastníka sobotního turnaje. Možnost občerstvení v místní restauraci. Na turnaj ve stolním tenisu a šachách srdečně zvou pořadatelé. Kdo můžete donést své šachovnice a šachy, děkujeme předem.
Velikonoční turnaj ve stolním tenisu
Občanské sdružení "Jaderný odpad – děkujeme, nechceme!" pořádá v neděli 23.3.2008 tradiční Velikonoční turnaj ve stolním tenisu v kulturním domě v Pačejov nádraží. Touto akcí chce opět občanům Pačejovska a okolí připomenout otázku záměru státu ukládat jaderný odpad na Horažďovicku. Prezentace účastníků tohoto ryze amatérského turnaje pro děti a dospělé všech věkových kategorií, mužů a žen je 23.3.2008 od 13 hodin v sále KD v Pačejov nádraží.
Pro kategorie – děti, muži, dorost, muži, ženy má pořadatel připraveny ceny pro první tři umístěné ve všech těchto jednotlivých kategoriích. Zvláštní cenu obdrží nejmladší a nejstarší účastník turnaje, stejně jako účastník, který bude na místě posledním. O.s. JODN srdečně zve všechny příznivce dobré zábavy, sportu a odporu proti hlubinnému úložišti v Pačejov.
Ples OS JODN - 2006
Už v předprodeji to vypadalo na jak se říká na přesilovku. Zhruba sto prodaných vstupenek věštilo, že to nebude s návštěvou nic moc. Nakonec se sešlo asi stošedesát návštěvníků a to je asi tak maximum co můžeme v budoucnu očekávat. V okolí byly i jiné akce.
Samozřejmostí na zahájení byly Klatovské mažoretky BONBON a skvělá Fortuna pod vedením ing. Hosnedla. Dámská volenka s karafiátem a perníčkem a tombola v trochu jiném stylu než roky předešlé. Losovalo se jen pět hlavních cen a hlavní výhra - barevný televizor. Lístek do tomboly dostal každý účastník zdarma ke vstupence. Po vylosování tomboly nastoupila skupina THE SHOVER z Klatov s hudební produkcí skladeb ze 60.let a nutno podotknoput že byli opravdu perfektní. Po půlnoci opět Fotruna až do tří hodin.
Co říci závěrem - několik postřehů: z pozvaných hostů se zúčastnil poslanec p. Bílý a milá byla účast p. starostky Sušice p. Rippelové. Je samozřejmé, že nižší účast ovlivnila opět chřipka a skutečnost, že většina chalup a chat je přes zimu neobývaná a tudíž příznivci našeho sdružení z řad chatařů a chalupářů se nemohou této akce zúčastnit. Dále je zřejmé, že několik desítek návštěvníků nepřijelo vzhledem k vánici která ten večer zuřila na celém Klatovsku.
Ples OS JODN - 2005
Rok utekl jako voda a již tu byl druhý ples našeho sdružení - 13.2.2005. Ples zahájili opět famózně mažoretky BONBON Klatovy pod vedením ing. Jana a Marie Sudových. Celý večer hrála opět skvělá FORTUNA ing. Jiřího Hosnedla, jako host večera vystoupila ANITA.
Na účasti plesu bylo znatelné vrcholení chřipkové epidemie. Mažoretky v poloviční sestavě (přesto perfektní), spoustu občanů se již dopředu omlouvalo, že muselo vyměnit kulturní dům za vyhřátou postel a vodku s fernetem za šípkový čaj. I v řadách pořadatelů bylo znát, že všichni nejsou na 100 %. Ti co zůstali, však vydrželi cca do 5-30 jako před rokem. Jinak na celém plesu bylo znát, že rok 2005 není rokem volebním. Všichni poslanci měli chřipku a tím pádem i zájem sdělovacích prostředků byl třetinový. Vsadím se, že na plesu 21.1.2006 bude poslanců a novinářů plný sál.
Jan Benda - místopředseda sdružení
Výstava v Pačejově
Na začátku léta proběhla na pačejovském OÚ výstava s tématem "Jaderná energetika versus obnovitelné zdroje energie" pořádaná Ekologickým forem Praha. A teď několik postřehů:
- výstava byla celkem dobře sestavená a srozumitelná i pro laickou veřejnost
- většina občanů o ni vůbec nevěděla
- OÚ o ni neinformovalo, musel jsem sám vytvořit a umístit poutač k silnici před OÚ (že by záměr ?)
- jeden den během konání výstavy byl dokonce OÚ uzavřen úplně (ještě zajimavější)
- domnívám se, že je škoda, že jsme nebyli informováni jako sdružení předem, mohli bychom zajistit lepší informovanost a reklamu směrem k občanům
Na kole ohroženou krajinou
Zatímco se SURAO snažilo posílit svůj vliv v dotčených obcích naše sdružení připravilo na 20.8.2005 další protestní akci "Na kole ohroženou krajinou II". Trať i značení zůstalo stejné jeko před rokem. Z politiků se zúčastnil pouze poslanec za KSČM p. Urban (není přece volební rok).
Co však bylo znatelné, byl nárůst účastníků jak pěších tak na kolech. V samotném Pačejově jich odstartovalo cca 300 a několik desítek se jich přidalo ještě v obcích, které byly na trase. Bylo jasné, že tentokrát pečlivá propagace přinesla své ovoce.
Trasu zvládli všichni ve zdraví a po sportovním výkonu a při skvělé hudební produkci skupiny "Nektar boys" (hráli opět zadarmo, díky) bylo dost času na výměnu dojmů i na skvělé pivo.